News24UA - новости Украины, новости политики, самые свежие новости экономики, общества и криминала Новости сегодня в Украине  Верховная Рада Украины, новые законопроекты, комментарии украинских политиков и парламентариев, Новости криминала, новости Украины, новости украины сегодня, последние новости украины, новости часа, новости дня, новости онлайн, последние новости в украине

Новости

Коронавирус еще и еще раз показывает нам кто есть кто в нашей стране

Священнослужители и верующие Запорожской епархии УПЦ выступили с рядом инициатив по борьбе с коронавирусом.

Коронавирус еще и еще раз показывает нам кто есть кто в нашей стране

- ежедневно, с понедельника по пятницу, проводим автомобильные крестные ходы по центральной улице Запорожья, Соборному проспекту. Клирики пяти благочиний каждый день совершают проезд по городу с чтимой иконой Божией Матери «Самарская» и чтением Акафиста Богородице.

 

- Митрополит Запорожский и Мелитопольский Лука призвал верующих до окончания карантина присоединиться к этой молитве и каждый день, в 12:00, в домашних условиях, обращаться с молитвой к Божией Матери.

 

- Епархия организует централизованное обеспечение средств противоэпидемической защиты.

 

- В монастырях епархии, где есть пошивочные цеха, начали пошив защитных масок и их бесплатную раздачу.

 

- В благочиниях епархии проводится централизованная раздача антисептиков, заявки с приходов собирают через Viber.

 

- Священнослужители, имеющие частный транспорт, помогают медикам добираться на работу и передвигаться по городу.

 

- Молодежный отдел епархии совместно с «молодежкой» разрабатывают план действий по помощи престарелым и нуждающимся на период карантина.

 

- Запорожская епархия собрала средства на ремонт двух аппаратов искусственной вентиляции лёгких, которые крайне необходимы для лечения осложнений Covid-2019.

 

"ГОЛОВІ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ РАЗУМКОВУ Д.О., 
НАРОДНИМ ДЕПУТАТАМ УКРАЇНИ

 

Вельмишановний Дмитро Олександровичу!
Поважні Народні депутати України! 

 

За ситуації, коли кожен в силу свого уявлення про масштаби епідемії і бачення загальної картини світу робить ті або інші кроки, щоб протистояти поширенню досі невідомої людству інфекції, найшкідливішим вірусом стають панічні атаки, які накривають не тільки окремі країни, а й цілі континенти. 
Дуже добре очевидний і той факт, що куди страшніше за саму хворобу паніка і брехня, які поширюються швидше за сам вірус. Уся істерія і психоз навкруги COVID - 19, на думку експертів, пов'язані передусім з тим, що емоції переважають над розумом.

 

Ми бачимо коронавірус повсюди: в стрічках новин і телевізійних сюжетах, в чергах за гречкою і спорожнілих торгово-розважальних центрах, в людях, що носять марлеві маски, і в залишених без шкільних занять дітях. І мимоволі стаємо частиною цієї епідемії - глобальної епідемії паніки.
Паніка негативно впливає на імунітет. Тут спрацьовує «ефект ноцебо» і той, хто панікує, починає відчувати ті симптоми, про які чує в телевізійних новинах або читає. Зафіксовані навіть випадки летальних результатів від вигаданих хвороб.

 

Рішучі і несумірні заходи безпеки з відмовою в основних правах людини - свободі пересування, свободі зборів і свободі переконань, краще застосувати відносно обмеження по поширення брехні в ЗМІ.
 

 

У цей час гігієна мозку та інформації також потрібні, як і гігієна тіла. Впродовж карантину ми бачимо безліч матеріалів, які сіють паніку, є відвертими фейками і такі, що безпринципно і бездоказово вселяють недовіру і відчай.
 

 

Переконані, що під час карантину такі дії є не лише аморальними, але й злочинними.
 

 

Тому вважаю правильною і гідною дією для Народних депутатів Верховної Ради України терміново доповнити постанову Уряду про заходи з протидії поширення коронавірусу вказівками про обмеження інформації відносно епідемії коронавірусу під час карантину. До положення пропоную внести такі  доповнення:
 

 

1.  Застосовувати  лише достовірні джерела. Кожна стаття, сюжет, радіоновина повинні базуватися на фактах. Що це означає: обов'язково має бути вказаним джерело інформації (назва установи, ім'я і прізвище спікера, коли і де сталася подія, мають бути деталі, які журналіст отримує лише тоді, коли особисто спілкувався із спікерами, проводив своє розслідування).
 

 

2.  Якщо новина є викривального характеру (приховування інформації чиновниками, інтерв'ю пацієнта, який звинувачує в халатності або безвідповідальному ставленні медиків, підозри відносно економічного злочину з боку посадовців), така новина має містити :
а) інтерв'ю людини, яка пояснює свої підозри або розповідає про власний досвід того, як до неї недбало поставилися (саме власний досвід, а не: мені говорили, розповідали), з обов’язковим зазначенням імені та прізвища людини, дати та місця ситуації, що трапилась, бажано з фото або відео особи;
б) Обов'язково! Коментарі відносно звинувачень другої сторони. Люди, яких підозрюють або звинувачують у злочинних або аморальних діях, мають право на висвітлення свого бачення. Якщо така особа відмовляється від коментарів, то в новині необхідно обов'язково це вказати, так само як і ім'я та прізвище відповідного посадовця.

 

 

3. Ввести адміністративну і кримінальну відповідальність за публікацію і поширення матеріалів, що не відповідають вищезазначеним принципам, і мають неповний або провокаційний характер. Не порушуючи  конституційні права журналістів при виконанні службових обов'язків. 
 

 

4. Надати акредитацію для інформування населення про поточний стан пандемії COVID - 19 тільки певним органам державної влади.
 

 

+Лука
 

 

МИТРОПОЛИТ ЗАПОРІЗЬКИЙ І МЕЛІТОПОЛЬСЬКИЙ"

ТАКЖЕ ПО ТЕМЕ:

 

УВАЖАЕМЫЕ КОММЕНТАТОРЫ!
Редакция News24UA предлагает читателям издания оставлять свои комментарии под материалами на наших страницах в соцсетях:

Комментаторы, которые будут допускать оскорбления в отношении других участников дискуссии, будут забанены модератором без дополнительных предупреждений и объяснений.

 

 

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ

Loading...
 

ЛЕНТА НОВОСТЕЙ

18:47
15:27
15:02
14:44
14:03
12:26
12:00
11:30
11:13
10:58
20:02
19:35
18:42
12:53
12:03
11:50
11:28
11:03
10:55
10:28

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ

Loading...

НАШИ ПАРТНЕРЫ

Фильмы в кинотеатрах на KINOafisha.ua.
TVgid.ua - телепрограмма всех каналов.
Сайт Sinoptik.ua - самые точные прогнозы погоды в Украине
Актуальные последние новости на украинском портале ukr.net.
Работа в Харькове и других городах на JOB.ukr.net.