News24UA - новости Украины, новости политики, самые свежие новости экономики, общества и криминала Новости сегодня в Украине  Верховная Рада Украины, новые законопроекты, комментарии украинских политиков и парламентариев, Новости криминала, новости Украины, новости украины сегодня, последние новости украины, новости часа, новости дня, новости онлайн, последние новости в украине

Криминал

Провалена реформа МВС. Героїчна спроба зробити цукерку

 

 

Під бій пріусів об стовпи та галас "Спочатку підкоряйся" Арсен Аваков і Хатія Деканоїдзе танцюють чечітку на тлі майже мертвої правоохоронної системи. 2 листопада Хатія проанонсувала зміни, на які слід очікувати найближчим часом: початок кампанії - зниження злочинності в Україні, поліція Києва переходить на посилений режим у зв’язку з наближенням свят, початок набору учасників АТО на службу в Нацполіцію.

Превентивні міри, відповідальність регіональних керівників за рівень злочинності та мотивацію до чесної служби, розбиваються об простий як 5 копійок факт. У Національній поліції нестача кваліфікованих кадрів. А пониження в званні й кару за нерезультативність вже анонсували – досі ані підвищення розкриття, ані суворого покарання керівників на місцях. Так, поганяли повітря. Вкотре. Що ми маємо на сьогодні замість гордості та цвіту нації у погонах?

Небезпечного мутанта з двома головами. Перша – слабкий фізично й морально, не підкований знаннями та досвідом для виконання складних задач, без належної підтримки на законодавчому рівні, але дуже добрий патріот- патрульний. Друга – зневірений, пихатий, нехтуючий службовими обов'язками, перевищуючий службові повноваження, вічно молодий та п’яний хам, якому законодавство до одного місця, бо він поліцейський.

Провалена реформа МВС. Героїчна спроба зробити цукерку

Друга голова значно сильніша й дуже нагадує тих, кого Хатія з фанфарами вигнала. Різниця лише в тому, що ті, хто не пройшов атестацію, мали високий рівень професійної підготовки. Згадайте 2 травня 2016 року, коли очікувалося зіткнення на Куликовому полі під час акції-вшанування пам’яті загиблих.

Тоді на захист вивели 3500 тиловиків, серед яких було 300 чоловіків з батальйону "Азов". Це було вперше, коли держава побачила,- в системі МВС є приховані резерви, і цим козирем в рукаві виявилася інша сила, крутіша, ніж реформована поліція. Наступного разу цей резерв показали під час проведення гей-параду в Києві. Вперше була використана технологія двох кіл охорони (на 1500 учасників близько 7000 охоронців): учасники маршу були оточені першим кільцем, а друге кільце охоплювало і його, і агресивно налаштованих радикалів. І саме у цьому, другому колі були не юні нацгвардійці, а досвідчені "дорослі" бійці.

Ми спостерігали за ходом маршу й упізнали деяких персон. Ми знали їх обличчя ще з громадських акцій першого Майдану, ми знали, що ці люди вже були звільнені з початком правоохоронної реформи. Але вони були тут, працювали.

Саме вони розводили сутички, віддавали накази, які виконували поліцейські внутрішнього кола. Ми не знаємо цих людей без спецзнаків на формі як особистостей, але неможливо не відмітити їх рівень професіоналізму. Звідки ці люди? Це також таємниця. Увесь склад українських поліцейських мав близько 300 000 людей. Переатестацію не пройшло десь 5000. Зняли "вершки", що муляли око. А інших відправили у відпустку чи сховали у регіональних відділеннях поліції.

До того часу, коли знову знадобляться їх сили та вміння. І, як бачите, їх успішно залучають до виконання справді важливих та серйозних задач. На яких умовах? В якості кого працюють нібито звільнені співробітники? Таємниця під щільною завісою. Чуєте, напруження в країні росте? Мають летіти голови грузинських й українських реформаторів. Але міністр внутрішніх справ Арсен Аваков працює на вільних засадах Великим Комбінатором. Свою голову він має намір зберегти.

З близького мені джерела відомо, що хвиля невдоволення щодо Національної поліції підіймається навмисне. І, що особливо цинічно, починається вона саме з "батьківських" стін міністерства Авакова. Пан Аваков розкручує ситуацію так, аби показати реформу мертвою настільки, щоб замінити Нацполіцію на Нацгвардію та батальйон "Азов". "Спочатку підкорюйся, потім оспорюй" - презумція правоти патрульних, збільшення фінансування правоохоронної системи на 2 млрд грн – такі хитрі маневри "батька" реформи.

Аваков вміло кидає г..о на вентилятор ЗМІ, нагнітаючи обстановку невдоволення у суспільстві: люди все частіше говорять про некваліфікованих патрульних, що не можуть ані захистити себе, ані вберегти громадян, нічого знають й нічого не вміють.

З іншого боку, серед працівників міністерства розповсюджується негласний наказ "Примусити крадіїв красти більше, а вбивць - вбивати", чим створюється добрий грунт для посіву сумнівів щодо життєздатності Нацполіції. Хатія, як Голова "без голови", також у центрі уваги з її позицією "Боже упаси, якщо ми будемо виправдовуватися перед українським народом. Ні в якому разі. Ми - поліція ".

І саме тому Національна поліція нагадує збіговисько, де росте кількість безвідповідальних керівників та п’яниць, неадекватів, озлоблених пресінгом патрульних (хлопців "ламає" від тиску з боку старої злочинної системи та з боку соціуму, що втрачає віру), - саме тому зростає беззаконня і серед поліцейських, і серед суспільства. Так і живе правоохоронна реформа-мутант – вбити шкода (на досліди згодиться), й користі від неї ніякої, а навіть навпаки, одна біда.

До речі, ніхто нам не дарував гроші на проведення реформи. Ми маємо їх повертати у будь-якому випадку. І чи дадуть нові кредити на реформу, яка за рік збільшила кількість злочинів в Україні на 25%, а у Києві - на 52%? Причому ніхто не може сказати, яка насправді цифра, бо статистика закрита. Закрита самим міністром внутрішніх справ.

І тоді виникає питання. Якщо справа йде до знецінення злобутків та усіх результатів, які б вони не були, то кого ми отримаємо при черговій ротації? Хто буде служити в поліції? Хто прийде на заміну тих, хто звільнився та звільниться?

Проблема України в тому, що при гучних запевненнях щодо чесності та прозорості, ні того, ні іншого у нас немає. Поліцейська служба така, що у кожного співробітника є свої скелети в шафі. Але якщо в країнах з успішними правоохоронними реформами намагаються зберегти звання і честь мундира, то у нас всім начхати.

Можна займати будь-яку посаду, мати будь-який компромат, однак він буде враховуватися тільки тоді, коли це буде зручно верхівці. Цукерка – несмачна. Її навіть цуцик не з’їсть. І купа питань без відповіді.
 

ТАКЖЕ ПО ТЕМЕ:

 

УВАЖАЕМЫЕ КОММЕНТАТОРЫ!
Редакция News24UA предлагает читателям издания оставлять свои комментарии под материалами на наших страницах в соцсетях:

Комментаторы, которые будут допускать оскорбления в отношении других участников дискуссии, будут забанены модератором без дополнительных предупреждений и объяснений.

 

 

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ

Loading...
 

СТАТЬИ РАЗДЕЛА КРИМИНАЛ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ

Loading...

НАШИ ПАРТНЕРЫ

Фильмы в кинотеатрах на KINOafisha.ua.
TVgid.ua - телепрограмма всех каналов.
Сайт Sinoptik.ua - самые точные прогнозы погоды в Украине
Актуальные последние новости на украинском портале ukr.net.
Работа в Харькове и других городах на JOB.ukr.net.