News24UA - новости Украины, новости политики, самые свежие новости экономики, общества и криминала Новости сегодня в Украине  Верховная Рада Украины, новые законопроекты, комментарии украинских политиков и парламентариев, Новости криминала, новости Украины, новости украины сегодня, последние новости украины, новости часа, новости дня, новости онлайн, последние новости в украине

Люстрация

У трудових відносинах Симеон перебував не з Онуфрієм, а з Ісусом Христом. До нього й треба позиватися

 

Володимр Бойко 

Під рубрикою «І сміх, і гріх»: колишній митрополит Вінницький і Барський Української православної церкви Симеон ( за паспортом – Шостацький Володимир Іванович) звернувся до Вінницького міського суду з позовом до «Київської митрополії Української православної церкви» про поновлення на роботі.

 

Його превелебність 15 грудня 2018 року перейшов до Константинопольського патріархату, у зв’язку з чим указом предстоятеля УПЦ МП Онуфрія від 17 грудня 2018 року він був звільнений від управління Вінницькою єпархією УПЦ із забороною в священнослужінні. 

У трудових відносинах Симеон перебував не з Онуфрієм, а з Ісусом Христом. До нього й треба позиватися

Але Володимир Іванович вирішив об’єднати дві посади в двох церквах – Російській та Константинопольській – і попрохав суд поновити його в сані митрополита УПЦ та дозволити й надалі керувати Вінницькою єпархією УПЦ.

 

Чим саме позивач обґрунтовує свої вимоги – чи то відсутністю згоди на його звільнення з боку профспілкового комітету, чи то непогодженням указу про звільнення з роботодавцем, тобто господом Ісусом Христом – наразі невідомо.

 

Допоки УПЦ МП оприлюднила лише ухвалу судді Федчишина С.А. від 28 грудня 2018 року в справі №127/33269/18 про забезпечення позову, якою заборонено проведення будь-яких реєстраційних дій щодо зміни керівника та складу підписантів Управління Вінницької єпархії Української православної церкви (код ЄДРПОУ 20083653).

 

Але є нюанс.

 

Річ у тім, що такого суб'єкту права як «Київська митрополія Української православної церкви» не існує – треба думати, що заступник глави Адміністрації Президента Олексій Філатов, який готував позов Шостацького з метою перешкодити вступу на посаду новому митрополиту Вінницькому та Барському УПЦ Варсонофію (Столяру), не в курсі, що, відповідно до статті 7 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», «релігійними організаціями в Україні є релігійні громади, управління і центри, монастирі, релігійні братства, місіонерські товариства (місії), духовні навчальні заклади, а також об'єднання, що складаються з вищезазначених релігійних організацій. Релігійні об'єднання представляються своїми центрами (управліннями).

На інші організації, утворені за релігійною ознакою, дія цього Закону не поширюється». 

 

 

Отже, ані Українська православна церква, ані її Київська митрополія (до якої Симеон взагалі не мав відношення – він був правлячим архієреєм Вінницької митрополії) не вважаються релігійними організаціями й не можуть бути відповідачами в суді.

 

Та й у трудових відносинах Симеон перебував не з Онуфрієм, а з Ісусом Христом.

 

І саме останнього треба залучати як відповідача, доручивши позивачеві вручити Христу судову повістку із зазначенням часу та місця розгляду справи.

 

І лише в тому разі, якщо Ісус, будучи належним чином повідомлений про час і місце розгляду позову, двічі не з’явиться в судове засідання без поважних причин, справу можна буде розглянути за наявними матеріалами.

 

Втім, враховуючи, що президент Порошенко оголосив православ’я державною релігією в Україні, засідає в президіях Соборів і добирає керівників релігійних установ, посади правлячих архієреїв треба вважати такими, що належать до публічної служби.

 

А, відтак, позов про поновлення на роботі екс-митрополита Вінницького та Барського має розглядатись на Вінницьким міським судом, а окружним адміністративним судом за правилам Кодексу адміністративного судочинства України.

 

УВАЖАЕМЫЕ КОММЕНТАТОРЫ!
Редакция News24UA предлагает читателям издания оставлять свои комментарии под материалами на наших страницах в соцсетях:

Комментаторы, которые будут допускать оскорбления в отношении других участников дискуссии, будут забанены модератором без дополнительных предупреждений и объяснений.

 

 

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ

Loading...
 

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ

Loading...

НАШИ ПАРТНЕРЫ

Фильмы в кинотеатрах на KINOafisha.ua.
TVgid.ua - телепрограмма всех каналов.
Сайт Sinoptik.ua - самые точные прогнозы погоды в Украине
Актуальные последние новости на украинском портале ukr.net.
Работа в Харькове и других городах на JOB.ukr.net.