News24UA - новости Украины, новости политики, самые свежие новости экономики, общества и криминала Новости сегодня в Украине  Верховная Рада Украины, новые законопроекты, комментарии украинских политиков и парламентариев, Новости криминала, новости Украины, новости украины сегодня, последние новости украины, новости часа, новости дня, новости онлайн, последние новости в украине

Криминал

В яку гру грають Євген Єнін та Юрій Луценко у "справі Курченка"

 

Володимир Бойко

Тільки не смійтесь: заступник генерального прокурора Євген Єнін, який 24 квітня 2019 року подав заяву про звільнення з посади, наступного дня провів брифінг, де заявив, що до такого кроку його примусила «політизація справи Курченка» і що «на певному етапі ситуація навколо розслідування почала розвиватися в той спосіб, який пішов врозріз з моїми життєвими принципами». Оскільки це – перший в історії України випадок, коли високий прокурорський чин заявляє, що не може працювати через якісь там життєві принципи, розповім, що ж трапилось насправді.

В яку гру грають Євген Єнін та Юрій Луценко у "справі Курченка"

Заяву про своє звільнення Єнін подав 24 квітня за домовленістю з Петром Порошенком, генеральним, прости господи, прокурором Юрієм Луценком і підозрюваним Борисом Ложкіним, оскільки Ложкін був викликаний до Генеральної прокуратури на 25 квітня для вручення письмового повідомлення про підозру в так званій «справі Курченка».

 

План з порятунку Ложкіна, Філатова, Гонтаревої та Стеценка, підозри яким складені ще 28 березня, був наступний: позаяк Єнін є керівником групи прокурорів у «справі Курченка», він пише заяву про звільнення з посади, а Луценко, мотивуючи це тим, що керівник групи прокурорів не хоче відпрацьовувати встановлений законом 2-тижневий термін, анулює сертифікати доступу до ЄРДР усій групі слідчих і прокурорів у «справі Курченка» попри те, що доступ до ЄРДР немає жодного відношення до наявності чи відсутності на робочому місці керівника групи. 

 

У такому разі адвокати Ложкіна, який з 28 березня ховається від слідчих, прийдуть у Генпрокуратуру, але там не буде жодної людини, яка б мала повноваження передати їм текст письмового повідомлення про підозру, і це дасть можливість Ложкіну з чистою совістю (якщо слово «совість» має якесь відношення до соратників Порошенка) виїхати з України, не побоюючись оголошення в міжнародний розшук. 

 

За це Ложкін пообіцяв Єніну допомогу в призначенні на вакантну посаду голови Служби зовнішньої розвідки.

 

Що ж стосується Луценка, то його цей план влаштовував ще й тому, що в такому разі замість Єніна, нав’язаного йому свого часу Порошенком, він зможе призначити заступником генпрокурора свого улюбленця Сергія Кізя, що нині обіймає посаду начальника Департаменту, який здійснює процесуальне керівництво в кримінальних провадженнях, підслідних Державному бюро розслідувань.

 

Власне, все так і відбулось: зрання 25 квітня Луценко розігнав групу слідчих і прокурорів у «справі Курченка», адвокати Ложкіна за кілька годин по тому прийшли в Генпрокуратуру, але їм відповіли, що підозр не буде – нема кому вручати, після чого Ложкін миттєво виїхав з України.

 

Втім, це ще не означає, що Єнін буде призначений на посаду голови СЗР попри неодноразові обіцянки Порошенка, хоча зараз шанси Єніна, дійсно, сильно збільшились – і не тільки через розвал «справ Курченка», але й тому, що основний конкурент за цю посаду – начальник Головного управління розвідки Міноборони Василь Бурба – вибув з гри.

 

Бурба є другом Валерія Кондтратюка – заступника глави Адміністрації Президента, який недавно вчинив демарш і оприлюднив заяву про звільнення з посади через несприйняття методів роботи Порошенка.

 

І тому Петро Олексійович цілком природно запідозрив, що Бурба – такий же ж зрадник, як і Кондратюк, який вже тиняється біля штабу Зеленського.

 

Але є нюанс – окрім Єніна Порошенко розглядає також можливість призначити головою СЗР головного військового прокурора Анатолія Матіоса й доки невідомо на кому саме Арбітр Нації зупинить свій вибір перед тим, як винесе речі з Банкової.

 

УВАЖАЕМЫЕ КОММЕНТАТОРЫ!
Редакция News24UA предлагает читателям издания оставлять свои комментарии под материалами на наших страницах в соцсетях:

Комментаторы, которые будут допускать оскорбления в отношении других участников дискуссии, будут забанены модератором без дополнительных предупреждений и объяснений.

 

 

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ

Loading...
 

СТАТЬИ РАЗДЕЛА КРИМИНАЛ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ

Loading...

НАШИ ПАРТНЕРЫ

Фильмы в кинотеатрах на KINOafisha.ua.
TVgid.ua - телепрограмма всех каналов.
Сайт Sinoptik.ua - самые точные прогнозы погоды в Украине
Актуальные последние новости на украинском портале ukr.net.
Работа в Харькове и других городах на JOB.ukr.net.