News24UA - новости Украины, новости политики, самые свежие новости экономики, общества и криминала Новости сегодня в Украине  Верховная Рада Украины, новые законопроекты, комментарии украинских политиков и парламентариев, Новости криминала, новости Украины, новости украины сегодня, последние новости украины, новости часа, новости дня, новости онлайн, последние новости в украине

Новости

Започаткований у князівські часи антагонізм між Горою і Подолом знову актуалізувався

Кость Бондаренко

Мудрий Козьма Прутков писав: «Якщо на клітці з буйволом побачиш надпис «слон» - не він очам своїм». Після свят, переглядаючи фейсбук та новинні сайти, звернув увагу на те, як по-різному коментують різні експерти результати виборів у громадах: попри те, що статистика говорить про перемогу членів «Батьківщини», прихильники чинної влади закликають не вірити очам своїм. Одразу обмовлюся: не ставлю за мету «піарити» зазначену партію - це лише привід для того, аби поговорити про тенденцію.

Започаткований у князівські часи антагонізм між Горою і Подолом знову актуалізувався

 

А тенденція очевидна: Петрові Порошенку створюють «теплу інформаційну ванну», переконуючи його (і себе) у тому, що він має підтримку на місцях.

 

Спілкуючись з прихильниками Порошенка, я неодноразово чую неформальний аргумент: «Невже ти думаєш, що американці «зіллють» Петра? У них немає іншого кандидата».

Якщо навіть і так, то навряд чи цей аргумент може бути дієвим: американські технологи добре вміють робити «кольорові революції» і перевороти, але часто безпорадні, зіштовхуючись із демократичним виборчим процесом (навіть умовно демократичним).

Нещодавно один з американських конгресменів підрахував: його країна здійснила 64 перевороти та «революції» (Вірменія - 65-та, схоже). Але при цьому я можу назвати десятки випадків, коли американські виборчі технології терпіли поразку. Тому зовнішня ставка на виборах - це далеко не все. 

Протягом тривалого часу в кулуарах чутно: «Той-то поїхав на «оглядини» у Вашингтон, його будуть штовхати в президенти замість Порошенка».

Але при цьому мало хто говорить про те, що народ також має свою думку, і голосуватиме за тих, хто зможе запропонувати правильну програму - досягнення миру на Сході і в суспільстві в цілому, відродження економіки, реальний соціальний захист - без зайвого популізму і епатажу.

Врешті решт, народ не стане миритися з «політичними назначенцями» на посту Президента - навіть якщо ті, хто спробуватимуть призначити главу держави в Україні, обіцятимуть «в доважок» кредити МВФ та «Джевеліни». 

Соціологія неодмінно показує протягом тривалого часу тенденцію: близько 60% відмов від відповіді на питання інтерв‘юерів, близько 40% тих, хто не визначилися у своїх виборчих симпатіях.

У 2007 році - я це добре пам‘ятаю - наявність «соціологічних партизанів» привела до того, що партія Юлії Тимошенко отримала 30% голосів замість прогнозованих соціологами 17-19%.

У США наявність неврахованих соціологами «shy trampists» привели до перемоги Трампа - попри всі прогнози щодо однозначності перемоги Хіларі.

Сьогодні «партизанів» значно більше, ніж десять років тому - дається взнаки загальна нервозність часу і страх перед «мирними активістами» на службі у влади.

І зрозуміло, що їх симпатії не на боці режиму. Чи не тому найпрозорливіші політики вже почали «тусувати» на Подолі - так само, як раніше намагалися робити реверанси вбік Печерська?

Складається враження, що започаткований у князівські часи антагонізм між Горою і Подолом знову актуалізувався).

 

А результати місцевих виборів лише додають впевненості у тому, що підтримка на місцях - не на боці чинної влади.

 

Скільки би не намагалися видавати буйвола за слона - все одно діє принцип «не вір очам своїм».

 

 

УВАЖАЕМЫЕ КОММЕНТАТОРЫ!
Редакция News24UA предлагает читателям издания оставлять свои комментарии под материалами на наших страницах в соцсетях:

Комментаторы, которые будут допускать оскорбления в отношении других участников дискуссии, будут забанены модератором без дополнительных предупреждений и объяснений.

 

 

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ

Loading...
 

ЛЕНТА НОВОСТЕЙ

15:01
13:11
12:28
11:40
11:18
10:46
10:18
09:54
09:40
08:07
07:49
21:50
20:22
17:59
17:05
15:43
15:18
13:20
12:46
11:59

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ

Loading...

НАШИ ПАРТНЕРЫ

Фильмы в кинотеатрах на KINOafisha.ua.
TVgid.ua - телепрограмма всех каналов.
Сайт Sinoptik.ua - самые точные прогнозы погоды в Украине
Актуальные последние новости на украинском портале ukr.net.
Работа в Харькове и других городах на JOB.ukr.net.